• Главная
  • Новости
  • СИСТЕМА УГОД: ПРО ЩО ДОМОВИЛИСЯ УКРАЇНСЬКОЇ ТА РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ ЩОДО ТРАНЗИТУ
19.02.2020

СИСТЕМА УГОД: ПРО ЩО ДОМОВИЛИСЯ УКРАЇНСЬКОЇ ТА РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ ЩОДО ТРАНЗИТУ

СИСТЕМА УГОД: ПРО ЩО ДОМОВИЛИСЯ УКРАЇНСЬКОЇ ТА РОСІЙСЬКОЇ СТОРОНИ ЩОДО ТРАНЗИТУ

Уряди України та Росії на політичному рівні домовилися про систему угод, яка регулюватиме транзит та подальші судові провадження. Щоб транзит зберігся з 1 січня 2020 року, документи будуть підписані до 29 грудня поточного року.

 

Про це стало відомо під час спільного брифінгу міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля та виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка.

"Це протокол між Урядами, що визначить принципи, за якими мають бути укладені договори між компаніями. Пакетний варіант передбачає, що буде підписана угода про врегулювання, відповідно до якої Газпром сплатить грошовими коштами 3 млрд дол. з урахуванням пені і всіх відсотків, які були нараховані за рішенням Стокгольмського арбітражу. Також це буде угода про врегулювання поточних арбітражних процесів, які існують між Нафтогазом і Газпромом. І також це буде кілька угод, що забезпечують продовження транзиту", - розповів Вітренко.

Американські санкції виявилися дуже вчасними. Вони вплинули на готовність російської сторони домовлятися і визнавати очевидні речі. Важливо, щоб учорашня зміна поведінки російської сторони не виявився ширмою, за якою лобісти у Вашингтоні намагатимуться рятувати Північний потік 2.

 

Попри те, що Україна довгий час відмовлялася пов'язувати транзит та рішення Стокгольмського арбітражу, врешті-решт це стало частиною пакетної домовленості. Після підписання між сторонами не залишиться ніяких відкритих позовних вимог. Разом з тим, 3 млрд дол., які "Газпром" повинен "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року, будуть виплачені ще до нового року.

"Всі рішення є пакетними. Тобто ми одночасно виконуємо всі елементи, про які ми домовилися... Рішення Стокгольмського арбітражу буде виплачено грошима і буде виплачено ще до нового року. Україна та компанія НАК "Нафтогаз України" отримає трохи більш ніж 2,9 млрд дол. відповідно до тих домовленостей, які зараз є. Рішення про три мільярди уже визначено, рішення про інші будуть у рамках пакету будуть відкликані", - сказав Оржель.