Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
05.03.2021

ТАРИФИ НА ГАЗ З 1 КВІТНЯ. ЧЕКАТИ НА ЗРІСТ?

ТАРИФИ НА ГАЗ З 1 КВІТНЯ. ЧЕКАТИ НА ЗРІСТ?

1 квітня на українців чекає не тільки день дурня, а й новини по оплаті за газ. Після завершення опалювального сезону введуть річні договору. Це може спричинити за собою підвищення вартості на тепло і гарячу воду для населення. Держава більше не буде фіксувати тарифи на газ:

 

  • Кабінет міністрів дозволить організаціям, які займаються постачанням гарячої води і газу підвищити тарифи.
  • Встановлювати максимальну вартість буде місцева влада. Якщо в мерії ухвалять рішення не вводити високі тарифи, то фінансова підтримка підприємств відбуватиметься з бюджету міста.
  • Всі компанії, що поставляють газ зобов'язані підготувати річні договору.
  • Всіх споживачів газу автоматично переведуть на річні тарифи.

 

Що таке річний тариф і скільки платитимемо?

Річний тариф має на увазі під собою фіксовану вартість газу протягом року. Таким чином втрачає свою силу постанова про ціну 6.99 грн за кубометр газу. Денис Шмигаль на конференції підкреслив, що так українці не зможуть відстежувати кожен місяць ціни на блакитне паливо. За подібними договорами здійснюється поставка газу в країнах Європи.

 

Також прем'єр-міністр зазначив, що конкуренція на ринку збуту газу повинна демонополізувати галузь. А це в свою чергу, дасть населенню можливість вибрати кращого постачальника. Можна буде вибрати договір півгодини і вартість на газ нижче. Шмигаль вважає, що це допоможе українцям розраховувати свої витрати і планувати свій бюджет.

 

Вже озвучені основні принципи річного договору, які включають в себе наступні пункти:

  • У літню пору вартість газу буде вище, так як його споживання нижче.
  • В опалювальний сезон в українців буде фіксована вартість на блакитне паливо.
  • Вартість за рік розділять на 12 платежів, тобто кожен місяць вносити потрібно буде однакову суму.
  • Кількість необхідних кубометрів визначає кожен споживач сам.
  • Газопостачальні компанії повинні повідомити про зміни вартості за 5 днів до початку місяця. Головним чином це стосуватиметься тих, хто на місячному тарифі.

 

Лайфхак, які можна використовувати при укладанні річного договору

 

Припустимо, ви уклали договір на поставку газу в квітні. І за цим тарифом вартість за кубометр становить 7 грн. Ближче до червня доставка природного газу знижується до 5 грн. Вам, звичайно ж, хочеться платити менше за газ в цей період. Тому, можете повідомити своєму постачальнику, з яким укладено договір, що переходите на місячний тариф. А у вересні - жовтні вартість на газ починає знову зростати і ви переходите назад на річний договір.

Така схема допоможе вам заощадити на комунальних послугах в літній період. І в опалювальному сезоні можна не переживати за підйом вартості на газ, новини про який не радують останнім часом.

 

З річним тарифом населення отримає можливість заощадити під час опалювального сезону. Також українці можуть переходити з річного на місячний тариф і назад. Основна перевага річного договору в тому, що буде фіксована вартість на газ. Добре це чи погано - покаже тільки час.