Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
09.02.2021

ЗАПОРІЗЬКИЙ БЛЕКАУТ - ДОПУСТИТИ МОЖНА УНИКНУТИ

ЗАПОРІЗЬКИЙ БЛЕКАУТ - ДОПУСТИТИ МОЖНА УНИКНУТИ

Про те, що два міста в Запорізькій області виявилися відключені від енергопостачання першим повідомив депутат Енергодарського міськради Анатолій Анохін. За словами чиновника, на місцевій підстанції сталася аварія.

 

Попередня версія, озвучена депутатом, - коротке замикання на підстанції обленерго. Через події, ТЕС, що постачає теплом два міста, залишилася без світла. За іронією, теплові блоки станції сіли "в нуль".

 

Як наслідок сталося аварійне відключення електроенергії в самому Енергодарі і в місті Дніпрорудне. Місцеві жителі розповідали про те, що через аварію припинилася поставка електроенергії вони залишилися на кілька годин не лише без світла, а й без води. Проблема не торкнулася тільки тих, хто давно вже зрозумів, що найкращим вирішенням усіх питань є альтернативна енергетика.

Інформацію про подію підтвердив мер Енергодара Дмитро Орлов. Градоначальник зазначив, що після замикання на підстанції спрацював захист. Якби цього не сталося, масштаби аварії могли б бути значно більше.

 

На момент події на ТЕС були активні три енергоблоки, сумарна потужність яких дорівнює 750 МВт. Перейти на резервні джерела живлення енергетики не змогли, оскільки всі блоки виявилися висаджені "в нуль".

 

Масштаби аварії приховують?

 

Відновити енергопостачання співробітники ТЕС пообіцяли за кілька годин, однак на усунення проблеми у них пішло всього 30 хвилин. Ті, у кого встановлений електричний лічильник, визначили час відключення за показаннями пристрою. Крім того, енергетики заявили про те, що вони запустили ще один енергоблок, який мав посилити роботу раніше відключених. Також градоначальник зазначив, що аварія, на щастя, не вплинула на роботу Атомної електростанції, яка знаходиться поруч і надання послуги теплопостачання в цілому.

 

Через деякий час після події в мережі з'явилися кадри, нібито зняті очевидцями. На ролику було видно, що на підстанції "Луч" сталася пожежа. Однак представники обленерго цю інформацію спростували. За їх словами, загоряння на ТЕС не відбувалося, а відео, найімовірніше, було знято ще в 2018 році.

Трохи пізніше стало відомо про те, що через замикання на ТЕС сталося аварійне відключення повітряної лінії та енергоблоків. У прес-службі Дніпроенерго повідомили, що для розслідування всіх обставин нештатної ситуації була зібрана службова комісія.

Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що сусідня Кременчуцька теплова електростанція, через що стався почала працювати в аварійному режимі. Оскільки через перепад на неї було подано підвищена напруга.

 

До слова, Запорізька ТЕС є найпотужнішою на території України. Фахівці стверджують, що її потужність - 3650 МВт. Вона складається з двох черг. Перша черга включає в себе чотири енергоблоки, які працюють на вугіллі. А друга - три блоки, що функціонують за рахунок газу. Висота труб ТЕС досягає 320 метрів, вони відносяться до одних з найвищих в Європі.

 

Про точні причини події і про те, чи можна було уникнути аварії, стане відомо тільки після оголошення результатів перевірки. Хоча, з огляду на загрозу блекауту по всій Україні, дізнаємося ми правду про аварію?