Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • ДОВГООЧІКУВАНЕ ДЛЯ БАГАТЬОХ ЗНИЖЕННЯ ЦІН НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ НАСТАВ. СКІЛЬКИ ЗАПЛАТИЛИ?
08.02.2021

ДОВГООЧІКУВАНЕ ДЛЯ БАГАТЬОХ ЗНИЖЕННЯ ЦІН НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ НАСТАВ. СКІЛЬКИ ЗАПЛАТИЛИ?

ДОВГООЧІКУВАНЕ ДЛЯ БАГАТЬОХ ЗНИЖЕННЯ ЦІН НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ НАСТАВ. СКІЛЬКИ ЗАПЛАТИЛИ?

Що підштовхнуло до прийняття такого рішення або повернення до держрегулювання

Представники Нацкомісії, яка займається вирішенням питань в сфері енергетики і комунальних послуг, заявили, що з 1 січня 2021 року тарифи на природний газ зростуть. До початку першого місяця поточного року всі транспортні компанії повинні були озвучити нові ціни. Засоби масової інформації повідомили: в окремих випадках ціна на енергоносій для абонентів збільшилася майже в два рази.

 

Постанова викликала бурхливу реакцію українців, оскільки через тривалий карантину частина громадян нашої країни знаходяться у важкому фінансовому положенні. Жителі деяких областей вийшли на акції протестів. Масове невдоволення змусило Кабмін повернути рішення тарифних питань на державний рівень.

 

Уряд, представники політсили "Слуга народу" і АМКУ домовилися про зниження цін на доставку природного газу майже на 30%.

Варто зазначити, що прийняття рішення про зниження тарифів буде на руку тільки тим українцям, в чиїх будинках встановлено автономне опалення. Платіжки тих, хто підключений до центрального теплопостачання, не зміняться.

 

Якими будуть нові тарифи від газопостачальних компаній: закон про перерахунок на газ

Постановою №25 від 18 січня 2021 встановлена ​​гранична вартість газу для побутових потреб на рівні 6,99 грн. за кубометр. Така ціна на газ буде діяти в період з 1 лютого і до 31 березня 2021 року.

Вже 26 січня 2021 року великі українські газотранспортні компанії назвали нові, знижені тарифи на природний газ. Через кілька годин нові тарифи оприлюднили і інші компанії України, що займаються доставкою природного газу. Всі вони прийняли рішення встановити максимально допустимий тариф на природний газ - 6,99 грн.

Для тих абонентів, які раніше уклали договори на поставку природного газу за ціною нижче, ніж 6,99 грн, вартість блакитного палива не зміниться.

Що з ціною на транспортування природного газу?

Кабмін також затвердив і вартість за розподіл газпродукта. З 1 лютого 2021 тарифи на поставку газу не будуть перевищувати 1,79 грн. за кубічний метр.

Міністр фінансів Сергій Марченко пізніше зазначив, що Мінфін стурбований втручанням Кабінету міністрів в регулювання ціни на газ, оскільки це може привести до порушення зобов'язань, прийнятих в рамках меморандуму з МВФ.

 

Коли українці отримають платіжки зі зниженими цінами?

В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко наголосив, що незважаючи на те, що нові ціни на газ вступили в силу 1 лютого, в цьому місяці жителі нашої країни будуть змушені оплачувати послуги ЖКГ за старими тарифами. Чиновник зазначив, що українці, які втратили через COVID-19 частина доходу, можуть знову вийти на протести. Знижені ціни за лютий (як правило, самий холодний місяць) повинні частково компенсувати ці незручності.

 

Однак, скільки дійсно доведеться платити українцям за газ після зниження цін, покажуть тільки березневі платіжки.