Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
22.01.2021

ОБМЕЖЕННЯ ТАРИФА НА ДОСТАВКУ ГАЗУ В УКРАЇНІ

ОБМЕЖЕННЯ ТАРИФА НА ДОСТАВКУ ГАЗУ В УКРАЇНІ

Чи допоможе це збити ціну для абонентів?

 

19 січня 2021 року НКРЕКУ прийняло рішення обмежити тариф на доставку природного газу через інфраструктуру регіональної газової компанії (РГК). Найближчим часом постанова буде опублікована на сайті і можна очікувати, що з 1 лютого вартість може знизитися на 30%. Оновлені рахунки ми отримаємо в березні.

 

Чи був сенс у зниженні ціни?

 

Як відомо, з недавніх пір абонентам приходять два пов'язані з природним паливом рахунки - за нього і за його прокачування до користувача. Згідно з новими розцінками, її розмір буде обмежений цифрою 1,79 грн за м3. В середньому, розмір дисконту складе від 3,5 до 30%, залежно від компанії власника газорозподільних мереж в регіоні. У разі витрати 300 м3 на місяць, вартість складе 537 гривень максимум, що, звичайно ж, виглядає на порядок краще, ніж дев'ятсот.

 

Що не так з цим розпорядженням?

 

Головний мінус постанови Нацкомісії - ризик зрівнялівки. До лютого, в сегменті РГК розкид ціни за доставку був істотним - від 30 копійок в Києві (і трохи вище в Харкові), до 2,79 гривень у одного з РГК у Вінницькій області. Тепер існує ймовірність, що скориставшись станом справ, оператори можуть підняти вартість транспортування газу до 1,79 грн. Навряд чи це сподобається користувачам.

 

Ще один ризик полягає в собівартості. Чи зможуть компанії раніше отримували за кожний доставлений кубометр понад двох гривень, вийти хоча б на мінімальні показники прибутку? За заявою глави НКРЕКУ Валерія Тарасюка, облгази погодилися з розпорядженням і не критикують його. Втрати як виробничо-технологічного, так і фінансового спрямування враховані і дане рішення стало компромісом для всіх. Чи буде це так, дізнаємося вже скоро.

 

Резюмуючи, варто сказати, що обмеження тарифу на доставку газу в Україні мало політичний підтекст. Однак, для населення воно стало однозначно позитивною новиною. Чи мало воно сенс чи ні? Очевидно, покажуть майбутні рейтинги влади в соціології.