Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • НАВІЩО «УКРГІДРОЕНЕРГО» БУДУВАТИ СЕС? ВИХІД КОМПАНІЇ В АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ
14.01.2021

НАВІЩО «УКРГІДРОЕНЕРГО» БУДУВАТИ СЕС? ВИХІД КОМПАНІЇ В АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ

НАВІЩО «УКРГІДРОЕНЕРГО» БУДУВАТИ СЕС? ВИХІД КОМПАНІЇ В АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ

Інвестиційний план компанії, яким вони вже не один рік користуються

 

5 січня 2021 року в інтернеті з'явилася новина про плани «Укргідроенерго» побудувати накопичувачі виробленої електроенергії (також відомі як energy storages). З посиланням на репліку голови Ігоря Сироти, процитоване прес-службою, стверджувалося про плани побудувати накопичувачі плюс сонячну електростанцію, загальною потужністю 277 мВт в найближчі 2 роки. Повідомлялося, що проект отримає кредит від Світового банку і підтриманий USAID.

 

Що дивно, на сайті компанії немає жодної згадки про даній заяві, так само як і озвучених термінів. І, тим не менш, новина про намір гідроенергетиків інвестувати в альтернативну енергетику не є фейком. Перед Новим Роком, глава фірми Ігор Сирота в інтерв'ю одному з телеканалів дійсно розповів про проведений ТЕО і 85-відсотковому фінансуванні з боку банку. Потужність сонячної електростанції складе 65 мВт, а накопичувачів - 212.

 

Для чого гідроенергетикам таке будівництво?

 

Мова не йде про мету заробити на зеленому тарифі. За словами Ігоря Сироти, дані об'єкти потрібні для більшої гнучкості у виробництві електроенергії при перемиканні агрегатів і, при цьому, збереженні частоти струму в 50 Гц. Енергію сонця передбачається використовувати для власних потреб, в разі перезапуску агрегатів на станціях. Протягом 7 хвилин вони зможуть компенсувати генерацію і подачу 1000 МВт в мережу. В інший час, сонячні електростанції можуть також працювати, при цьому підключати до «зеленого тарифу» їх не планують.

 

Взагалі, подібні хаби виробництва і зберігання енергії (ГАЕС + ВДЕ + акумулюють потужності) для країн Євросоюзу не рідкість. Та й в самій «Укргідроенерго» систематично повідомляють про подібні ідеї останні кілька років. Зараз ситуація виглядає так, що юридичні формальності і оформлення кредиту скоро будуть завершені і в наступні роки ми станемо свідками активного розвитку нового енергохаба. І очевидно, що в разі економічної вигоди від реалізації проекту - за ним підуть і інші.