Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
13.01.2021

АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ З 5 ПО 13 СІЧНЯ

АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ З 5 ПО 13 СІЧНЯ

Які тренди минулого тижня?

 

 Перші тижні після Нового Року для атомної енергетики були досить спокійними. Поновлення роботи на Рівненській атомній електростанції (АЕС), продовження термінів експлуатації енергоблоку №5 на Запорізькій АЕС, планові навчання в Южноукраїнську і стандартні щодобові звіти про виробленої електроенергії - показники яких становили від 206 до 231 мВт-год.

 

 5 січня Державною інспекцією ядерного регулювання було видано дозвіл на те, щоб продовжити експлуатацію 4 блоків Запоріжської атомної електростанції (ЗАЕС) ще на 10 років. Як повідомляється на сайті Енергоатому, документ був підписаний керівниками Григорієм Плачковим (ДІЯРУ), Петром Котіним (Енергоатом), начальником Департаменту з питань безпеки ядерних установок Борисом Столярчук і головним інженером ЗАЕС Ігорем Мурашёвим. В цілому, цю процедуру можна вважати формальністю, яка затвердила результати проведеної в листопаді 2020 року інспекції. Судячи з усього, ЗАЕС скоро зможе поставити історичний рекорд у виробництві електроенергії, вийшовши на максимальну проектну потужність.

 

9 січня 2021 року після планового ремонту до мереж був підключений 4 енергоблок Рівненської АЕС. Цікаво, що в процесі ремонту була проведена невелика модернізація, яка полягала в розгортанні технології Holtec International по зберіганню відпрацьованих касет. Мабуть, це означає, що на станції розташували N-ну (швидше за все невелика) кількість спеціальних контейнерів, аналогічних встановленим раніше в централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) в Чорнобильській зоні. В даний момент на станції триває ремонт блоку №3 і за твердженням компанії - робота здійснюється згідно з графіком.

 

Крім цього відзначимо суттєве зростання виробництва електроенергії в середньому на 20-25 мегават-годину. Так, 11-12 числа рівень перевищив 230 мВт, що набагато вище за показник в 203 мегават від 3 січня і 220 - колишнього середнім значенням вироблення в останній тиждень 2020 року. По всій відомості, таке зростання пов'язане з погодними умовами і, як наслідок, з загальним збільшенням попиту на ринку постачання електроенергії. Найближчим часом, ринковий попит і виробництво електроенергії  не зменшаться.