Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • АВАРІЯ НА ГАЗОПРОВОДІ У ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ РИНКУ?
12.01.2021

АВАРІЯ НА ГАЗОПРОВОДІ У ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ РИНКУ?

АВАРІЯ НА ГАЗОПРОВОДІ У ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ. ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ РИНКУ?

Перша в історії аварія на трубопроводі залишила тисячі абонентів без тепла і викликала великий резонанс в медіасфері.

 

9 січня о 15:50 на ділянці магістралі «Уренгой-Помари-Ужгород» в Полтавській області стався вибух. Пожежу з перемінним успіхом гасили близько восьми годин. Тим же суботнім вечором новини надходили в режимі нон-стоп. Відразу ж розгорілися дискусії про причини і характер вибуху: від диверсії - до технічної несправності або втоми самої магістралі, побудованої ще в початку 80-х років.

 

Така реакція не виглядає дивною. По-перше, цілий Лубенський район практично на добу залишився без опалення. По-друге, газопровід - найважливіша магістраль для транзиту блакитного палива в країни ЄС, тому будь-які подібні події викликають наступне питання:

 

Як це вплине на статус транзитера для України?

 

Технічно «Оператор ГТС України» спрацював швидко. За повідомленням компанії, транзитні потоки відразу переключили на інші потужності, прокачування продовжилася в колишньому режимі і без зупинок. Як відзначили в Оператора, вибух став наслідком розгерметизації магістральної труби з пошкодженням в ній близько 30 метрів.

 

На сайті також повідомляється, що співробітники працювали над ліквідацією наслідків всю ніч, а о 7:30 Оператор поінформував «Лубнигаз» про готовність відновити газопостачання в прилеглих селищах, за рахунок перемикання на газорозподільну станцію «Куйбишево». Протягом наступних 4 годин надходження палива в розподільні мережі і в будинки споживачів відновилося.

 

Про причини розгерметизації і вибуху поки не повідомляється. Опрацьовується сценарій диверсії, при цьому не ясна її мета, бо з найбільш відчутних наслідків - знеструмлення жителів району в розпал зими. Ймовірно, розслідування поліції прояснить інцидент, в тій чи іншій мірі.

 

Чого чекати ринку?

 

Інцидент в Полтавській області не стане джерелом сильного впливу на ціну на газ в Україні. За рахунок оперативного перемикання прокачування на інші вузли обсяг вдалося зберегти.

 

До того ж, на ціноутворення в газових тарифах інші чинники впливають набагато істотніше. По-перше, погодні умови і, як наслідок, зміна масштабу споживання блакитного палива. По-друге, можливих заходів з боку Нафтогазу, в результаті яких планується знизити нинішні тарифи практично наполовину (до 45%).

 

Чи не надасть серйозного впливу дану подію і на обсяги прокачування природного газу в цілому. Рівень транзиту російського газу знижується вже давно і продовжився б навіть при відсутності будь-яких надзвичайних подій.

 

Тому інцидент на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» хоч і став неприємністю, однак ситуативного характеру. Найголовніше - ніхто не загинув, а подача природного газу була відновлена ​​досить швидко, а транзит зупинено.

 

Однак, чи варто очікувати подальших таких пригод з огляду на вік більшості трубопроводів в українській ГТС? Відповідь на це питання дасть лише час.