Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ: ТРЕНДИ 3-4 КВАРТАЛОВ 2020 РОКУ
05.01.2021

СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ: ТРЕНДИ 3-4 КВАРТАЛОВ 2020 РОКУ

СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА В УКРАЇНІ: ТРЕНДИ 3-4 КВАРТАЛОВ 2020 РОКУ

Що відбувалося з будівництвом нових сонячних електростанцій (СЕС) в другій половині минулого року?

 

За заявою профільної асоціації, 2020 рік був періодом виживання для зеленої енергетики. Але все ж, незважаючи на труднощі, надходили новини і про запуск нових потужностей. Хоча їх було небагато в порівнянні з минулими роками.

 

Які нові потужності запустилися в останні місяці 2020?

 

Продовжує інвестувати в відновлювані джерела енергії (ВДЕ) і НАК «Нафтогаз». 22 жовтня в компанії повідомили про введення в експлуатацію СЕС в Житомирській області (смт Чуднів). Сумарна потужність її вузлових компонентів становить 33 мВт. При цьому не вказується обсяг інвестицій. В той же час в компанії запевняють у використанні найпередовіших технологій.

 

5 листопада надійшло повідомлення про запуск двох черг СЕС «Гудзівка ​​-Солар» в Ізмаїлі в Одеській області. Відомо, що сумарна потужність обох блоків становить 24,4 мВт, а кількість панелей перевищила 72 тисячі. Загальний обсяг інвестицій склав € 21 млн.

 

Нові технології створює і «Укравтодор». Так 14 грудня минулого року в компанії повідомили про встановлення першої в Україні СЕС для освітлення дороги. Нова електростанція запрацювала на 405-му кілометрі траси в Одеській області. У компанії також повідомили, що встановлено 120 панелей і 3 трекера. Сумарна потужність модуля становить 36 кВт, що достатньо для освітлення цієї ділянки траси.

 

Стійке зростання демонстрували і домашні господарства. За повідомленням заступника голови Держенергоефективності Юрія Шафаренко на кінець листопада 2020 року понад 27 тисяч сімей встановили домашні СЕС. Даний тренд стійко зростав протягом останніх років, а загальний обсяг інвестицій перевищив 0,5 млрд євро.

 

В цілому можна простежити тренди на встановлення більш компактних і вузьких СЕС, а також на активність держкомпаній. Виникає питання: ситуативний даний тренд? розгорнеться він? Час покаже, але думаємо, що як мінімум для розвороту необхідно повністю вирішити питання по «зеленому тарифу».