Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
04.01.2021

НОВІ ЦІНИ НА ГАЗ З 1 СІЧНЯ

НОВІ ЦІНИ НА ГАЗ З 1 СІЧНЯ

Наскільки більше заплатять споживачі? Які тренди в змінах цін?

 

26 грудня 2020 року низка газових трейдерів України оновили діючі тарифи на природний газ для населення. Очікувано, вони підросли в середньому на 60-80 копійок. Наприклад, ціна на блакитне паливо у «Нафтогазу» складе 7,22 грн/м3. У інших постачальників вартість коливається в межах від 7,05 до 10,8 грн/м3. Подорожчали ціни і у газсбитов, в середньому на гривню і з 1 січня складуть близько 9,9 грн/м3.

 

Чому це сталось?

 

Новина про подорожчання не найприємніша, проте - прогнозована. Здається, основним каталізатором подорожчання стала ситуація на європейських ринках у грудні:

 

За останні тижні з Європи неодноразово надходили новини про рекордні відборах палива з підземних сховищ, на тлі прогнозів про досить холодному січні.

На початку грудня з боку керівництва «Оператора ГТС України» була звістка про реекспорт газу з України до Словаччини та Угорщини.

У свою чергу, «Укртрансгаз» повідомив про рекордний відбор газу для внутрішнього споживання. Називалася цифра в 2 млрд м3.

У другій декаді місяця надійшли новини з Нідерландів про значне зростання цін на TTF хабі. Спочатку вона наблизилася до $ 200, а 23 грудня становила вже $ 220. Такі ціни стали рекордними, починаючи з лютого 2019 року.

 

Таким чином, подорожчання цін несе сезонний характер і продиктовано, перш за все ситуацією на ринку. З огляду, що нинішня зима не сама тепла (особливо в порівнянні з торішньою), навряд чи варто очікувати істотного розвороту тренда через місяць.

 

Крім того, 9 грудня НКРЕКУ прийняла рішення підняти ціни і за доставку газу. Так, нові тарифи з 1 січня 2021 року становитимуть від 0,33 грн за кубометр в Києві, до 2,79 гривень за кубометр у Вінницькій області.

 

Варто нагадати, що згідно з новими правилами, постачальники природного газу зобов'язані публікувати оновлення щомісячно, однак не пізніше ніж за 5 днів до набуття ними чинності. Єдиний спосіб платити менше - знайти постачальника дешевше. Або ж прикрутити котли опалення, особливо в плюсову температуру.