Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
 • Головна
 • Новини
 • Стан будівництва нової магістральної ЛЕП НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ВВЕДЕНО В ЕКСПЛУАТАЦІЮ
29.12.2020

Стан будівництва нової магістральної ЛЕП НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ВВЕДЕНО В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

Стан будівництва нової магістральної ЛЕП НА ПІВДНІ УКРАЇНИ ВВЕДЕНО В ЕКСПЛУАТАЦІЮ

У Запорізькій АЕС є можливість вперше в історії вийти на проектну потужність

 

По крайней мере, це випливає з заяви в.о президента НАК «Енергоатом» Петра Котина, що пролунав 23 грудня на церемонії запуску нової повітряної лінії електропередачі (ЛЕП) в Енергодарі. Потужність нової лінії складе 750 кВ.

 

Які перспективи у нових ліній? З якою метою вони були створені?

Давайте розбиратися

 

Як повідомляється на сайті Міненерго, компонентами інфраструктури проекту є:

 

 • Лінія 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська (186 км);
 • Підстанція 750 кВ «Каховська» потужністю 2000 МВА;
 • Відгалуження ЛЕП 330 Каховська, 330 - Островська на ПС 750 кВ «Каховська» (30 км);
 • Відгалуження ЛЕП 330 Каховська, 330 - Херсонська на ПС 750 кВ «Каховська» (Дволанцюговий 16 км)

 

Проект був реалізований як частина спільної ініціативи НАК «Енергоатом», Укренерго, ЄБРР і ЄІБ і покликаний вирішити частину проблем, що накопичилися в українських енергомережах проблем. Перш за все - це посилення пропускної спроможності Каховського енерговузла за рахунок технічних параметрів нових ліній.

 

Серед інших завдань на сайті Міністерства зазначено:

 

 • підвищити стійкість роботи ЗАЕС при відключенні будь-якого елементу мережі;
 • знизити технологічні втрати в мережах за рахунок ВЛ нового класу;
 • підвищити надійність видачі потужності СЕС і ВЕС в південних областях;
 • зменшити ризики відключення споживачів у разі аварійних відмов на інших лініях.

 

В цілому цей проект можна оцінювати як спробу завести кошти в сектор модернізації інфраструктури передачі електроенергії. Не секрет, що в енергобалансі країни присутні істотні проблеми і виходячи з повідомлення Міністерства, вони вірять в те, що нова повітряна лінії дозволить почати їх рішення. Крім того, в цей проект вірять як в перспективу майбутньої інтеграції українських систем в ENTSO-E і сподіваються поліпшити якість забезпечення електроенергією на півдні України, а також в Криму  після його деокупацію.

 

За запевненням чиновників, економія за результатами міжнародних торгів склала 140 млн євро (42%). І ці гроші передбачається витратити на будівництво ще двох об'єктів:

 

 • підстанція 330 кВ «Західна» із установкою розподільного обладнання;
 • південне кільце ВОЛЗ, до складу якого увійдуть реконструйовані 1375 км ЛЕП 330 кВ, із заміною грозозахисного троса і установкою відповідного устаткування на 43 підстанціях.

 

За заявою в.о міністра енергетики та вугільної промисловості Ю.Вітренко: «Наше головне завдання - це масштабна модернізація і розвиток інфраструктури, впровадження масштабних інвестиційних проектів для нарощування потенціалу енергетики України і збільшення генеруючих потужностей, а також забезпечення в необхідних обсягах надійного та якісного постачання економіки і населення країни енергетичними ресурсами і забезпечення енергетичної безпеки держави».

 

Що ж, залишається лише сподіватися, що нова лінія дозволить усунути мерехтіння світла в будинках і знизить кількість віялових відключень на півдні України.

 

Крім того, незабаром завершиться плановий ремонт 5 енергоблоку ЗАЕС. Сподіваємося, що після його запуску буде привід привітати Запорізьку АЕС з її першим в історії виходом на проектну потужність в 6 гВт.