Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • ЩО ВІДБУВАЛОСЯ З БУДЫВНИЦТВОМ ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У 2020 РОЦІ В УКРАЇНІ?
25.12.2020

ЩО ВІДБУВАЛОСЯ З БУДЫВНИЦТВОМ ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У 2020 РОЦІ В УКРАЇНІ?

ЩО ВІДБУВАЛОСЯ З БУДЫВНИЦТВОМ ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У 2020 РОЦІ В УКРАЇНІ?

Для виробників в сфері відновлювані джерела енергії (ВДЕ) даний рік навряд чи може похвалитися стабільністю. За заявою УВЕА - Української вітроенергетичної ситуації, 2020 рік став роком виживання зеленої енергетики в Україні. За словами Голови правління УВЕА Андрія Конеченкова, понад 5000 мВт нових потужностей, які передбачалося ввести в цьому році, можуть понести колосальні інвестиційні втрати.

 

Доходило і до резонансних заяв, одне з яких було зроблено в травні в.о міністра енергетики О. Буславец, щодо зупинки будівництва нових сонячних і вітрових електростанцій в принципі, так як держава не справляється із зобов'язаннями за існуючими виплат.

 

Криза вплинула на запуск нових генеруючих потужностей. Тому в 2020 відбувався розвиток вже існуючих станцій. Лише ближче до кінця року з'явилися новини про нові значні інвестиції в галузь.

 

У разі успіху скоро запустяться 3 нові ВЕС. Ось їх список:

 

  • Три електростанції в Овідіопольському районі Одеської області, сумарною потужністю в 301 мВт. Плануються до запуску в 2023 році. Сумарний обсяг інвестицій
  • Будівництво великої електростанції в Мангушський і Нікольському районах Донецької області. Планована потужність складе 800 мВт, а обсяг інвестицій перевищить $ 1 млрд.
  • Вітропарк Zophia в Кирилівському районі Запорізької області. Загальна проектна потужність також досягне 800 мВт. Загальний обсяг інвестицій складе € 1,22 млрд, а сам проект по закінченню стане найбільшою берегової електространціей Європи. Закінчення робіт очікується в 2023 році.

 

Тим часом, обсяг генерації ВДЕ продовжує зростати. В Української вітроенергетичної асоціації заявляють, що до кінця 2020 року потужність генерації вітрових електростанцій досягла 1550 мВт. Цифра була досягнута завдяки розширенню існуючих електростанцій. У разі успішної реалізації трьох перерахованих вище проектів вона виросте в рази.

 

Однак це за умови розв'язання кризи в енергетиці. Чи вдасться всім сторонам знайти вихід із ситуації? Дізнаємося найближчим часом.