Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
25.12.2020

УКРТРАНСГАЗ: ЧИ Є ЖИТТЯ ПІСЛЯ АНДБАНДЛІНГА?

УКРТРАНСГАЗ: ЧИ Є ЖИТТЯ ПІСЛЯ АНДБАНДЛІНГА?

Новини компанії в грудні 2020 року

 

 Як відбувається розвиток компаній групи «Нафтогаз» після поділу?

 

Приклад Укртрансгазу тут може бути позитивним. У грудні компанія не витрачала час на позови та виконувала свої функції.

 

 Про це свідчать наступні факти:

 

  • Дев'ятого грудня на сайті Укртрансгазу з'явилася новина про отримання дивідендів від АТ «Магістральні газопроводи України». Укртрансгазу було перераховано 3,85 млрд грн за корпоративні права в статутному капіталі ТОВ «Оператор ГТС України». Оплата була зроблена в рамках зобов'язань по андбандлінгу від 1 січня 2020 року.

 

  • Укртрансгаз оголосив 6 аукціонів на закупівлю 122 млн кубометрів природного газу, з метою закачування в підземних сховищ газу (ПСГ) і забезпечення роботи останніх. Компанія планує витратити 782 млн грн на ці потреби. Переможці стануть відомі в кінці січня.

 

  • Крім того, в компанії продовжують діджіталізацію інфраструктури. З початку грудня вони ввели опцію моніторингу операцій з боку банків, якщо обсяг газу знаходиться під заставою. Моніторинг можна здійснювати 24/7 онлайн на платформі оператора.

 

Серед інших новин є інформація про рекордні відборах газу з ПСГ (понад 2 млрд м3 з початку опалювального сезону) і реекспорту палива в Угорщину і Словаччину. З урахуванням заповнювання ПГС в жовтні на рівні 28 млрд м3 (інформація прес-служби компанії). Такий відбір не приведе до дисбалансів в газорозподільних мережах.

 

Нагадаємо, що після поділу «Нафтогазу» на ряд профільних структур (при збереженні НАК як холдингу), Укртрансгаз став оператором 12 ПСГ із загальним обсягом 31 млрд м3. Незважаючи на судові позови і арешт рахунків, які вразили компанію на початку року, їм вдалося виконати зобов'язання перед трейдерами і закачати достатній обсяг блакитного палива.

 

Наведені цифри і факти показують зростання Укртрансгазу. Чи вийде їм вийти «в плюс» за підсумками року? Прогноз оптимістичний і дозволяє говорити про хороші результати реорганізації сфери доставки газу.