Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • НАК «НАФТОГАЗ» СТАВ ВЛАСНИКОМ КОМПАНІЇ-ОПЕРАТОРА Юзівського родовища
23.12.2020

НАК «НАФТОГАЗ» СТАВ ВЛАСНИКОМ КОМПАНІЇ-ОПЕРАТОРА Юзівського родовища

НАК «НАФТОГАЗ» СТАВ ВЛАСНИКОМ КОМПАНІЇ-ОПЕРАТОРА Юзівського родовища

Плани компанії і перспективи газовидобування

 

18 грудня 2020 року на сайті групи компаній «Нафтогаз» з'явилася новина про покупку 99% ТОВ «Надра Юзівська» - структури, що володіє правом на розвідку і видобуток вуглеводнів на Юзівській площі. 1% також був придбаний у дочірньої організації НАК «Надра України» - «Український геологічний науково-виробничий центр». Таким чином, група компаній «Нафтогаз» до 2063 року стало одноосібним власником родовища, розробка якого (без перебільшення) складалася складно.

 

 З чого почалася епопея Юзівської площі?

 

Історія проекту налічує понад 10 років. У ті роки проект був початий з здавалося б ясними намірами - покласти край залежності України від поставок імпортного природного газу.

 

У 2012 році після проведення конкурсу, британсько-нідерландська компанія Royal Dutsch Shell виграла тендер на розвідку і видобуток палива. Передбачалося, що в 2018-2019 роках почнеться промисловий видобуток газу. Однак в листопаді 2014 року після пробурених 2 тестових свердловин, компанія вийшла з проекту. Причина - бойові дії на Донбасі, до зони яких прилягали і ці родовища. Здавалося, що проект газовидобутку заморожений на довгі роки.

 

На цьому тлі, новина про вихід НАК «Нафтогазу» про покупку ліцензій на Юзовку виглядала дещо несподіваною. Навіть незважаючи на наявність у компанії ліцензій на сусідніх родовищах.

 

 Потенціал видобутку

 

 За заявою Андрія Коболєва: «Після закінчення всіх формальних процедур ми будемо готові в найкоротші терміни зрушити з мертвої точки питання розробки Юзівської площі, який не наважувався роками». Глава компанії також додав, що разом з урядом, колегами з НАК« Надра України», вони роблять черговий крок до більш ефективного використання потенціалу надр і збільшення видобутку власного газу нашою країною».

 

При цьому в своєму профілі в соцмережі Коболєв додав, що  компанії роблять упор саме на розробці газу з щільних пісковиків, тобто сланцевого. Для цього проект планується посилити фахівцями, які працювали з компанією Shell. Першу свердловину готові пробурити вже в 2021 році.

 

Глава НАК «Надра України» прогнозує позитивний ефект у багатьох напрямках: створення додаткових робочих місць, ініціює надходження до державного та місцевих бюджетів, стимулює економічний розвиток територій, але найголовніше - сприятиме розвитку мінерально-сировинної бази та збільшення видобутку вуглеводнів в Україні».

 

Що далі?

 

Заяви керівників компанії іскрять оптимізмом: розблокована спляча ліцензія десятиліття, віримо у власні сили, збільшимо інвестиції, кількість робочих місць, піднімемо економіку прифронтових регіонів.

 

Без сумніву багатьом би хотілося, щоб у компанії вийшло реалізувати дані наміри. Але варто враховувати і високу собівартість видобутку сланцевого газу. Також слід пам'ятати і епізоди з протестами, які супроводжували діяльність компанії Shell в 2012-2013 роках.

 

Чи повториться історія з проектом голландців чи ні? Мабуть, дізнаємося в наступному році.