Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • ТАРИФИ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ. ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ У 2021 році?
21.12.2020

ТАРИФИ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ. ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ У 2021 році?

ТАРИФИ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ. ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ У 2021 році?

Як зміняться ціни на газ в наступному році?

 

Очевидним наслідком запуску повноцінного газового ринку можна вважати факт плаваючою ціни на блакитне паливо в залежності від постачальника і сезону. Так, в грудні 2020 року зросла вартість газу в ряду незалежних операторів. Динаміка такого підвищення відрізняється досить широким розмахом: від 0,35 грн до 3 грн. У той же час, ряд незалежних операторів зберегли існуючі ціни в межах 6-7 гривень за 1 куб. метр. Незмінними залишаються і ціни практично всіх регіональних газсбитов - 8-8,9 гривень.

 

Така картина свідчить про стабільний стан газового ринку. Якщо не буде великих потрясінь у вигляді аномальних холодів або політичних рішень, прогнозуємо, що до кінця опалювального сезону ринок збереже ціни в поточному діапазоні.

 

У 2021 році вартість 1 кубометра газу навряд чи перевищить 9,5 грн, так як ринок знаходиться в стані конкуренції, де газсбити протистоять незалежним постачальникам.

 

Варто пам'ятати про подорожчання тарифу на транспортування газу

 

З січня 2021 року НКРЕКУ підняло тариф на транспортування 22 регіональних газових компаній. Розмір нового тарифу складе від 0,32 до 2,66 грн. Нагадаємо, що з цього року абоненти оплачують транспортування газу окремо і незалежно, чи використовують вони газ, чи ні. Втім це торкнеться далеко не всіх газових компаній. Точну інформацію про нові тарифи можна отримати на сайті НКРЕКУ.

 

Можна спрогнозувати істотне подорожчання газу для споживачів без лічильника

 

Відповідно до закону «Про комерційний облік газу» з 1 січня 2021 року газ повинні були відключити тим у кого газовий лічильник не встановлено. Втім навряд чи це відбудеться, враховуючи, що таких абонентів 7 мільйонів.

 

Однак, цілком імовірний суттєвий перегляд граничного споживання. У профільному комітеті Ради повідомляють, що граничні норми можуть вирости в 3 рази. У такому випадку розмір оплати виросте пропорційно. Ті, хто зараз платить за газ 300 грн/місяць, заплатять від 700 до 950 грн - залежно від кількості газового обладнання.

 

Якщо цей сценарій буде реалізований, то необхідність установки лічильника стане ще більш актуальним завданням.