Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • ПРИРОДНИЙ ГАЗ І ПОНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА: ТОЧКА ПЕРЕТИНУ НА ЕНЕРГОРИНКУ
09.12.2020

ПРИРОДНИЙ ГАЗ І ПОНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА: ТОЧКА ПЕРЕТИНУ НА ЕНЕРГОРИНКУ

ПРИРОДНИЙ ГАЗ І ПОНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА: ТОЧКА ПЕРЕТИНУ НА ЕНЕРГОРИНКУ

Нова парадигма використання природного газу в Україні

 

За останні 10 років частка електроенергії отриманої з поновлюваних джерел в Україні зросла в рази. Тільки в 2018 році (за даними НКРЕКУ) швидкість установки нових відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) виросла в три рази, щодо попереднього 2017 року. А за даними Української асоціації відновлюваної енергетики, в цьому році частка ВДЕ в загальному енергобалансі країни може досягти 11%, зробивши понад 16 млрд. КВт*год.

 

Даний показник все ще менше середньоєвропейського, де, за окремими даними, він становить 22%. Однак, тренд на зростання частки поновлюваних джерел продовжиться і надалі. А разом з ним актуальним стає інший важливий питання: як зробити це джерело стабільним? Отримання електроенергії з сонячних і вітрових станцій відрізняється нестабільністю в зв'язку з перепадами. Наприклад, в нічний час доби сонячні електростанції (СЕС) електрику не виробляють. У той же час, ніч - пік споживання. Це призводить до дисбалансу.

 

Який один з варіантів вирішення даної проблеми?

 

У колі експертів можна зустріти думку про доцільність будівництва так званих газопоршневих станцій, які візьмуть на себе роль маневрених потужностей в умовах поганої (для енергогенерації) погоди. За даними Міністерства енергетики США (DOE) спостерігається зростання саме промислового використання газопоршневих установок. Газопоршневі станції зарекомендували себе на американському енергоринку, як надійні і відносно недорогий спосіб в найшвидші терміни заповнити недолік потужності в нічний час доби. На відміну від літієвих батарей, які необхідно міняти кожні 3-5 років, одна установка на газу здатна ефективно працювати до 20 років.

 

На жаль, в Україні зростання ринку маневрених потужностей обмежений істотними прогалинами в законодавстві. Разом з тим очевидно, що в найближчі роки цю проблему доведеться вирішувати. В іншому випадку проблеми в електромережах відчують на собі всі.