Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • В УКРАЇНІ ВІДКРИТО РИНОК ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?
09.12.2020

В УКРАЇНІ ВІДКРИТО РИНОК ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

В УКРАЇНІ ВІДКРИТО РИНОК ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

З початку серпня ціна на газ більше не контролюється державою - її визначає конкретний постачальник. Резонансне нововведення розкололо активних українців на два табори. Оптимісти вважають, що завдяки здоровій конкуренції споживачі отримають адекватні ціни і сервіс європейського рівня. Скептики, навпаки, впевнені, що відхід держави від регулювання вартості блакитного палива дозволить приватним компаніям значно завищувати і без того високі біржові ціни.

 

Однак, фахівці газової сфери відзначають, що ніякої революції в галузі найближчим часом не передбачається. Так, юридично ринок газу для населення відкрили місяць тому, але по факту він існує як мінімум останній рік, оскільки більшість обласних підприємств по збуту палива постачають його за формулою «біржова вартість + транспортування».

 

Раніше газ населенню поставляв НАК «Нафтогаз України» за допомогою обласних підприємств, які продавали паливо споживачеві з фіксованою націнкою. Відкриття ринку означає, що газові компанії тепер самі будуть визначати за скільки продавати паливо домогосподарствам, а клієнти, в свою чергу, зможуть вибирати, послугами якого постачальника користуватися.

 

Газотрейдери змушені будуть боротися за кожного клієнта, пропонуючи більш низьку ціну, відстрочку оплати, зручний онлайн-сервіс і інші переваги. Але для початку, компаніям належить поборотися за споживачів з регіональними газсбитами. Щоб переконати населення у перевагах співпраці, запустити і налагодити роботу всередині компанії, приватним газовим підприємствам потрібен час, у зв'язку з чим плюси відкритого ринку домогосподарства відчують ще нескоро.

 

Експерти газового ринку відзначають, що найближчим часом не варто чекати ні стрімкий взліт цін на паливо, ні їх значного падіння. Прогнозується, що протягом наступних півтора років послугами приватних газотрейдерів буде користуватися 5% населення країни. Такий, на перший погляд незначний відсоток, буде свідчити про поступове формування ринкових цін. А вже через кілька років, за умови подальшого реформування галузі, приблизно третина споживачів змінять постачальника. Вже до зими на газовому ринку очікується поява декількох великих гравців, які зможуть скласти конкуренцію звичним газсбитам.