Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
09.12.2020

ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ВИСОКИХ ЦІН НА ГАЗ?

ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ВИСОКИХ ЦІН НА ГАЗ?

І як платити менше, особливо в опалювальний сезон?

 

Перед початком опалювального сезону проблема ціни на газ традиційно стає актуальною. Особливо в останні роки після встановлення ринкових цін на газ. При цьому споживачі довгий час не отримували ні поліпшення сервісу, ні меншою бюрократії. При виникненні проблем змушені були витримувати багатогодинні черги в газсбити.

 

В останні місяці виглядає так, що ситуація може змінитися на краще.

 

Чи можна заощадити при цьому? І чому ринкове регулювання тарифів може бути краще адміністративного?

 

В рамках розвитку повноцінного ринку в сфері постачання природного газу і житлово-комунального господарства працює принцип динамічного ціноутворення. Це означає, що тепер ціна регулюється ринком, а не постановами НКРЕКУ. Також з 1 липня значно спрощена процедура зміни постачальника. Наприклад, у випадку з Нафтогазом тепер можна зробити все онлайн і з мінімальним пакетом документів.

 

З документів в компанії тепер вимагають:

 

  • Заповнення заявки на приєднання;
  • Паспорт та ІПН;
  • Документ, що підтверджує право власності;
  • Чек останньої платіжки.

Надалі, за повідомленням Нафтогазу, приходить повідомлення про зміну постачальника. Зазвичай це відбувається в лічені дні.

 

Чому наявність конкуренції зможе оптимізувати витрати за газ?

 

Перевага ринку - гнучке регулювання тарифів. Наприклад, введення фіксованого річного тарифу, який встановлює тариф залежно від ринкових коливань. Для споживача це можливість спрогнозувати свій бюджет опалення. Для постачальника - можливість залучення клієнтів для довгострокових відносин.

 

Основний ризик, який може виникнути, полягає в збереженні монополій з додаванням ще одного гравця. Нафтогаз - державна компанія, облгази належать олігархії. У цій ситуації поява нових незалежних постачальників виглядає досить складним завданням.

 

Але в даний момент констатуємо факт, що ціна за м3 газу на рік лише трохи перевищує 5 гривень. До того ж приклад Нафтогазу - заявка на поліпшення сервісу і гнучку регулювання цін. При цьому учасники користуються перевагами ринку і можуть бути впевнені в завтрашньому дні.