Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • Вплив пандемії НА СОНЯЧНУ ЕНЕРГЕТИКУ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ
09.12.2020

Вплив пандемії НА СОНЯЧНУ ЕНЕРГЕТИКУ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ

Вплив пандемії НА СОНЯЧНУ ЕНЕРГЕТИКУ: ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ

Глобальна епідемія Covid-19 стала причиною економічного спаду у якого є всі шанси перерости в масштабну кризу. Безпрецедентні зміни відчула на собі не тільки галузь традиційної, але й альтернативної енергетики. Зокрема, зазнає збитків сфера сонячних енергоресурсів. Наприклад, в США, де в останні десятиліття цей сектор стрімко розвивався, пандемія перекреслила п'ятирічні досягнення. Приблизно третина задіяних в даній сфері людей втратили робочі місця і звернулися за державними допомогами.

 

Оскільки криза тільки набирає обертів, ринку альтернативної енергетики ще належить відчути пов'язані з цим зміни. Але про загальмованому будівництва безлічі сонячних станцій, масове скорочення працівників і падінні попиту на енергію всіх типів можна говорити вже сьогодні.

 

За даними компанії PV InfoLink, в 2019 році був відзначений рекордний ріст споживання фотоелектричної сонячної енергетики. Ще на початку поточного року аналітики з упевненістю передбачали безпрецедентний розвиток галузі, але «фактор коронавіруса» змусив їх переглянути свої твердження. Так, протягом весняних місяців 2020 року можна було спостерігати, як BloombergNEF, Wood Mackenzie та інші галузеві компанії знижували прогнози потужностей, які повинні почати роботу в цьому році на 18-35%.

 

Незважаючи на те, що в 2020-му буде побудовано і введено в експлуатацію істотно менше сонячних станцій, кількість фабрик з виготовлення компонентів для таких платформ неухильно зростає. Більшість подібних виробництв відкривається в Китаї. Так що про падіння ринку сонячної енергетики, як мінімум за рахунок Китайської Народної республіки (КНР) говорити поки рано.

 

Збільшення числа потужностей з виробництва сонячних модулів неминуче зробить альтернативну енергію такого типу більш доступною, зважаючи на зменшення вартості обладнання. Хоча в умовах, коли багато учасників процесу і без того зазнають збитків, питання про рентабельність подібного бізнесу залишається відкритим.

 

Якщо дивитися на пов'язаний з пандемією економічний спад в довгостроковій перспективі, то на розвиток альтернативної енергетики, як відзначають багато аналітиків ринку, може позитивно позначилося. Так, влада багатьох країн будуть не просто робити активні посткризові заходи, а й зокрема нададуть фінансову підтримку компаніям, що спеціалізуються на інноваційних енергетичних технологіях.