Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
  • Головна
  • Новини
  • ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» ВИПЛАТИВ ПОНАД 11 МЛРД ГРН ПО «ЗЕЛЕНОМУ ТАРИФУ» - ПРЕС-РЕЛІЗ
04.12.2020

ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» ВИПЛАТИВ ПОНАД 11 МЛРД ГРН ПО «ЗЕЛЕНОМУ ТАРИФУ» - ПРЕС-РЕЛІЗ

ДП «ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ» ВИПЛАТИВ ПОНАД 11 МЛРД ГРН ПО «ЗЕЛЕНОМУ ТАРИФУ» - ПРЕС-РЕЛІЗ

Рівень викупу склав 63%, борг «Укренерго» перед компанією перевищує 20 млрд гривень.

 

Державна компанія «Гарантований покупець» випустила 14 вересня прес-реліз, в якому повідомлялося про виплату 2,8 млрд гривень за серпень виробникам «зеленої» енергії.

 

Цей показник є найвищим з кінця зими і практично зрівнявся з лютневим рекордним рівнем оплати в розмірі 2,9 млрд гривень.

 

Раніше в компанії заявляли про 100 відсоткову оплату вартості електроенергії, згенерованої за перші 20 днів серпня в розмірі 558 млн гривень. За словами прес-служби, це стало можливим за рахунок «врегулювання небалансу» 358 млн гривень, а також  отриманими від «Укренерго» засобами за послугу виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в розмірі 200 млн гривень.

 

При цьому, з початку року було викуплено 7302 тис. МВт/год електроенергії, а рівень заборгованості «Укренерго» складає 20,7 млрд гривень.

 

При цьому, за станом на травень 2020 року заборгованість ДП «Гарантований покупець» перед генерацією становив 12,1 млрд гривень. Як повідомив глава компанії Костянтин Петриковець: «лютнева заборгованість склала 68 млн гривень, за березень 3,8 млрд гривень і за 20 днів квітня - 3,3 млрд гривень». Рівень розрахунків навесні коливався в межах 10%.

 

Таким чином, новини про погашення платежів за серпень можна розглядати в позитивному ключі. У наявності тенденція до збільшення рівня розрахунку ДП «Гарантований покупець» перед виробниками. Чи збережеться вона в восени?

 

Для довідки: «Гарантований покупець» - державна компанія, створена на основі «Енергоринку», з метою забезпечення гарантованої купуючи електроенергії по «зеленому тарифу», а також - продажу електроенергії постачальникам. Покладені функції по суті роблять її енергетичною біржею. У минулому році компанія була на межі дефолту в зв'язку з великим рівнем заборгованості з боку універсальних покупців. За заявою тодішнього міністра енергетики А. ОРЖЕЛЬ - це могло б привести до різкого зростання цін на електроенергію для населення.