Чекаємо на запитання: +380 672930939
UA RU
04.12.2020

ЯК ЗМІНА ГРУПИ СПОЖИВАННЯ ЗМОЖЕ ДОПОМОГТИ ЗАОЩАДИТИ?

ЯК ЗМІНА ГРУПИ СПОЖИВАННЯ ЗМОЖЕ ДОПОМОГТИ ЗАОЩАДИТИ?

Ринок електроенергії в Україні працює вже більше року. Тепер будь-який клієнт може, по суті, легко змінити свого постачальника, щоб отримати вигідний тариф. Однак, в умовах нового енергоринку тариф - річ непостійна. І може статися так, що вигідне раніше пропозицію втратить свої переваги.

 

Що перше можна зробити в такому випадку?

 

Відповідь - подумати про зміну постачальника. Але навіть в умовах спрощеної процедури актуальний принцип «старий кінь борозни не псує». Існує ризик, що з новим постачальником ви втратите більше, ніж придбаєте. Тому до процедури зміни постачальника має сенс вдатися в ситуації без варіантів.

 

Якщо ви вирішили почекати зі зміною постачальника, актуальним є питання економії електроенергії. Одним з варіантів вирішення поставленого завдання може бути зміна своєї групи споживання.

 

Як відомо, в законодавстві передбачені дві групи споживання електричної енергії. Основна - це група Б(до якої належить більшість). Вона передбачає розрахунок тарифу на основі середнього арифметичного споживання регіону.

 

Під групою А мається на увазі розрахунок тарифу на основі індивідуального споживання. Для цього необхідно надати постачальнику дані повсякчасного споживання, на основі і буде розрахований тариф. Це можливо за допомогою багатофазних лічильників з погодинною фіксацією (АСКОЕ, ЛУЗОД). Вони дозволять налаштувати тариф виходячи зі статистики споживання електроенергії, а також встановити ліміти на споживання. При їх перевищенні відбувалося б відключення зайвих фаз. Установка подібного лічильника дозволило б вам заощадити на оплаті в ті періоди, коли споживання незначно.

 

Якщо немає бажання витрачатися на подібного роду пристрої, то можна вести облік і статистику самостійно. Або ж впровадити енергоефективні рішення. Головне, що енергоринок надає альтернативу, завдяки чому з'явилася можливість для маневру.